Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Altıeylül Meclis Üyeleri Belli Oldu, CHP Çoğunluğu Kazandı

Altıeylül Belediyesi'nde yapılan seçimler sonrasında meclis üyeleri belirlendi. Hakan Şehirli'nin başkanlığında, CHP'nin meclis çoğunluğunu elde ettiği açıklandı. Meclis üyeleri arasında, CHP ve AK Parti'den isimler yer alırken, belirlenen üyelerin büyükşehir belediye meclisinde de görev yapacakları duyuruldu.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 00:07
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 00:07
Kaynak: Pandermos 10,5
Altıeylül Meclis Üyeleri Belli Oldu, CHP Çoğunluğu Kazandı

Altıeylül Belediyesi'nin yeni dönemdeki yönetim kadrosu, yapılan seçimlerin ardından netleşti. Belediye başkanlığını kazanan Hakan Şehirli liderliğinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) meclis çoğunluğunu kazanarak, önemli bir başarıya imza attı. Belediye meclisi, çeşitlilik ve dengeyi yansıtan bir yapıda oluştu.

Meclis, CHP kontenjanından Fatih Barlin, Mustafa Kemal Mutluer, Sinan Uyar gibi isimlerin yanı sıra, Ferit Gündoğdu, Burhanettin Ağabeyoğlu, Burcu Özer, Çağdaş Yılmaz, Musa Tonga, Emre Sandıkçı, Mehmet Derdiman, Zeynep Ekinci, İsmail Baha Torun, Taylan Benli, Tuğçe Türker, Tufan Kaplan, Osman Budak, Ayhan Öztürk, Doğaç Arabacı, Hasan Paşa Decedeli'nin katılımıyla CHP'nin güçlü bir temsiliyet kazandığı bir yapıda kuruldu. AK Parti'den ise Muhammed Zahid Bayram, Fatih Mete Ezginer, Nadir Atlı, Yasemin Akkol, Kemal Aydın, Rafet Can, Sadettin Altın, İsmet Deniz, Fatih Zeybek, Arif Sezer, Ömer Marmaralı, Mehmet Birol Şahin gibi isimler, meclisteki çeşitliliği ve dengeli temsiliyeti sağlayacak önemli katkıları sunacak.

Bu dönem için seçilen büyükşehir belediye meclis üyeleri arasında ise Belediye Başkanı Hakan Şehirli ile birlikte, CHP'den Fatih Barlin, Ferit Gündoğdu, Burhanettin Ağabeyoğlu, Burcu Özer ve AK Parti'den Muhammed Zahid Bayram, Mehmet Birol Şahin bulunuyor. Bu seçim, Altıeylül Belediyesi'nin yanı sıra, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin de önümüzdeki dönemdeki çalışmalarına yön verecek.

Altıeylül Belediyesi'nin yeni meclis üyeleri, belediye başkanı ve büyükşehir belediye meclisine seçilen isimler, yerel yönetimdeki çeşitliliği ve demokratik temsiliyeti güçlendirme adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu yeni yapılanma, Altıeylül'ün ve genel olarak Balıkesir'in sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkıda bulunacak politika ve projelerin hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.