Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden Dolandırıcılık Uyarısı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Ahmet Akın ve belediye yöneticilerinin adını kullanarak yardım ve bağış talep eden dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı. Bu tür taleplerle karşılaşanların, Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi'ni veya güvenlik birimlerini bilgilendirmeleri istendi.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 08:20
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 08:20
Kaynak: Pandermos 10,5
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden Dolandırıcılık Uyarısı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, son günlerde Başkan Ahmet Akın ve bazı üst düzey belediye yöneticilerinin adını kullanarak yardım ve bağış talep eden dolandırıcılara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Belediyeden yapılan açıklamada, bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşların itibar etmemesi gerektiği vurgulandı.

Belediyenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Son günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ve bazı üst düzey belediye yöneticilerinin isimleri kullanılarak yardım ve bağış kampanyaları adı altında dolandırıcılık maksadıyla vatandaşlardan nakdi yardım talep edildiği tespit edilmiştir. Bu itibarla; talep edilen yardımlar ile ilgili gerek Büyükşehir Belediyesi’nin gerekse belediye yöneticilerinin hiçbir şekilde ilişkisi bulunmadığı dikkate alınarak, Büyükşehir Belediyesi’nde görevli kamu personelinin adı kullanılarak yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar etmeyiniz."

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bu tür dolandırıcılık girişimleriyle ilgili yargı mercilerine başvuruda bulunduğunu belirtti. Vatandaşların, böyle bir durumla karşılaştıklarında mağduriyet yaşamamaları için Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’nin 444 40 10 numaralı hattına veya en yakın güvenlik birimlerine ihbarda bulunmaları istendi.

Belediyenin bu açıklaması, vatandaşların dolandırıcılık girişimlerine karşı bilinçlenmesi ve mağduriyet yaşamaması amacıyla yapıldı. Belediyeden yapılan uyarıda, kamuoyuna saygıyla duyurulduğu belirtilerek, vatandaşların bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları istendi.

Bu tür dolandırıcılık girişimlerinin önlenmesi ve vatandaşların mağdur olmaması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sürekli olarak bilgilendirme ve uyarı yapmaya devam edeceğini açıkladı. Vatandaşların, belediye ve belediye yöneticilerinin adını kullanarak yardım ve bağış talep eden kişilere karşı duyarlı olmaları ve bu tür taleplere kesinlikle itibar etmemeleri gerektiği bir kez daha vurgulandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşların farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli bilgilendirme çalışmaları yapacağını ve bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli önlemleri alacağını belirtti. Belediye, vatandaşların güvenliği ve huzuru için her türlü tedbiri almaya devam edeceğini duyurdu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tüm vatandaşların bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmalarını ve şüpheli durumları derhal yetkililere bildirmelerini önemle rica etti.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.