Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Balıkesir'de 25 Bin Genç İçin Yeni İstihdam Kapıları Açılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehir genelinde kurulan ve genişletilen OSB'ler, sanayi ve galericiler siteleri aracılığıyla 25 bin gence yeni istihdam fırsatları sunulacağını duyurdu. Tarım, sera ve besi ihtisas OSB'leri ile şehrin ekonomisine ve gençlerin iş bulma olanaklarına büyük katkı sağlanacak.

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2024 15:31
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2024 15:31
Kaynak: Pandermos 10,5
Balıkesir'de 25 Bin Genç İçin Yeni İstihdam Kapıları Açılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kent ekonomisine ve gençlerin istihdamına yönelik önemli adımlar attıklarını açıkladı. Bigadiç, Edremit, Gönen, Marmara, Dursunbey, Susurluk, Balıkesir merkezdeki Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), Gökköy Sanayi Sitesi, Marmara Sanayi Sitesi ve Galericiler Sitesi projeleri ile Balıkesir'de 25 bin genç için yeni istihdam kapıları açılacağını müjdeledi. Başkan Yılmaz, gıda mühendisliği, hemşirelik, finans ve işletme gibi farklı alanlarda eğitim alan öğrencilere OSB'lerde iş bulma fırsatı sağlanacağını vurguladı.

Şehrin ekonomisini ve istihdamını önceliklendiren bir yönetim anlayışı ile hareket edildiğini belirten Yılmaz, bu projelerin şehirde göçü değil, geri dönüşü teşvik edeceğini ifade etti. Bigadiç ve Edremit'te kurulacak Tarıma Dayalı İhtisas OSB'ler, Gönen'de planlanan Sera İhtisas OSB ve diğer genişleme projeleri ile Balıkesir'in Türkiye ve Avrupa'ya tarım ürünleri ihraç eden bir merkez haline geleceğini söyledi.

Ayrıca, Gönen Sera İhtisas OSB sayesinde Antalya’dan Marmara Bölgesi'ne yapılan sebze ve meyve nakliyesinin yerini, Balıkesir'den sağlanacak üretimin alacağını, bu sayede 26 milyon insanın daha uygun fiyata taze ürünlere erişimini sağlayacaklarını açıkladı. Yılmaz, Marmara OSB Genişleme Etabı, Susurluk Besi İhtisas OSB ve Dursunbey OSB projeleri ile de geniş bir istihdam ağının oluşturulacağını belirtti.

Balıkesir'in bütün ilçelerinin ekonomik olarak güçlenmesi ve nüfuslarının korunmasını hedefleyen Başkan Yılmaz, Gökköy Sanayi Sitesi ve Galericiler Sitesi gibi projelerle yerel ticareti güçlendirecek, emek ve sermaye dengesini iyileştirecek adımlar atacaklarını duyurdu. Balıkesir, bu projelerle sadece şehrin ekonomisini değil, aynı zamanda gençlerin geleceğine yönelik umutları da yeşertiyor.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.