Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Balıkesir'de Asayiş ve Trafik Denetimi 15 Aranan Şahıs Yakalandı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, 01 Şubat 2024 tarihinde, suçla mücadele ve halkın huzurunu sağlamak amacıyla geniş çaplı bir asayiş ve trafik denetimi gerçekleştirdi. Bu uygulamada, 1.772 kişi sorgulanırken, 15 aranan şahıs yakalandı ve çeşitli suçlardan 7 şahıs hakkında adli işlem yapıldı. Ayrıca, trafik denetimlerinde 803 araç kontrol edilerek, 88 sürücüye idari para cezası uygulandı ve 20 araç trafikten men edildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 03:28
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 03:28
Kaynak: Pandermos 10,5
Balıkesir'de Asayiş ve Trafik Denetimi 15 Aranan Şahıs Yakalandı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 01 Şubat 2024 günü gerçekleştirilen geniş çaplı asayiş, trafik ve huzur uygulaması, il genelinde mahalle, cadde, sokak, park, bahçe, meydan, metruk yerler, tren garı, otobüs terminali, umuma açık yerler ve trafiğin yoğun olduğu çeşitli hareket noktalarında yapıldı. Toplam 81 ekip ve 253 personelin katılımıyla yürütülen bu kapsamlı denetimlerde, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması, suç veya kabahatin işlenmesinin önlenmesi, şüpheliler ile aranan şahısların yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesi amaçlandı.

Yapılan sorgulamalar sonucunda, asayiş yönünden toplam 1.772 şahıs kontrol edildi. Bu kontrollerde, yoklama kaçağı ve bakaya durumundaki 8 şahıs, vize ihlali yapan 1 yabancı uyruklu, dolandırıcılık suçuyla aranan 1 şahıs, hırsızlık suçuyla aranan 1 şahıs, basit yaralama suçuyla aranan 2 şahıs, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçuyla aranan 1 şahıs ve resmi belgede sahtecilik suçuyla aranan 1 şahıs olmak üzere toplam 15 aranan şahıs yakalandı.

Ayrıca, ruhsatsız tabanca bulunduran 2 şahsa "6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçundan, uyuşturucu maddeler (esrar, sentetik ecza, skunk, metamfetamin) bulunduran 5 şahsa "TCK:191" suçundan olmak üzere toplam 7 şahıs hakkında adli işlem yapıldı.

Denetlenen 198 umuma açık yer, park, bahçe, meydan ve diğer alanlarda 1 iş yerine kapalı alanda tütün mamullerinin tüketilmesine izin vermekten idari işlem uygulandı. Trafik denetimlerinde ise 803 araç kontrol edildi, 88 araç sürücüsüne toplam 319.999 TL tutarında idari para cezası kesildi ve 20 araç trafikten men edildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, suçların önlenmesi ve halkın huzur ve güvenliğinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen bu tür denetimlerin aralıksız devam edeceğini bildirdi. Bu kapsamlı uygulama, suç ve suçluyla mücadelede emniyet güçlerinin kararlılığını ve etkinliğini bir kez daha göstermiş oldu.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.