Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İYİ Parti'den Altıeylül için Deprem Hazırlığı Vurgusu

İYİ Parti Altıeylül Belediye Başkan adayı Hakan Afşin Arıcan, depreme hazırlık konusunda kapsamlı bir proje planını açıkladı. Altıeylül’ü depreme karşı güçlendirecek önlemler arasında, ALAKURT arama kurtarma birimi kurulması ve konteyner kent oluşturulması yer alıyor. Arıcan, Elektrik Elektronik Mühendisi Cengiz Çetin ile iş birliği yaparak deprem konusunda etkin çalışmalar yürüteceklerini belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 13:38
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 13:38
Kaynak: Pandermos 10,5
İYİ Parti'den Altıeylül için Deprem Hazırlığı Vurgusu

Balıkesir’in Altıeylül ilçesi için yoğun bir seçim kampanyası yürüten İYİ Parti'nin belediye başkan adayı Hakan Afşin Arıcan, seçim sürecinde her gün yeni bir projesini vatandaşlarla paylaşıyor. Son olarak Yenice, Ovabayındır ve Paşaköy kırsal mahallelerini ziyaret eden Arıcan, bölgenin deprem riskine karşı atılacak adımları açıkladı.

Deprem kuşağında yer alan Balıkesir'de, sık sık yaşanan depremlere dikkat çeken Arıcan, deprem gerçeğiyle yüzleşmenin önemine vurgu yaptı. Göreve gelir gelmez depremle ilgili kapsamlı çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Arıcan, bu çalışmaları deprem öncesi hazırlık, deprem anı ve deprem sonrası olmak üzere üç aşamada değerlendireceklerini belirtti.

Özellikle vatandaşları, evlerinin depreme dayanıklılığını test ettirmeye teşvik edecek yöntemler üzerinde duracaklarını söyleyen Arıcan, ALAKURT adını verdikleri yeni bir arama kurtarma biriminin kurulacağını açıkladı. Bu birim, AFAD koordinasyonunda çalışarak enkaz altından vatandaşların hızlı bir şekilde kurtarılmasını sağlayacak.

Arıcan, deprem sonrası acil barınma ihtiyacını karşılamak üzere konteyner kentlerin kurulacağını ve ilçenin iş makinası, ekipman ve iş gücü envanterinin çıkarılacağını da ekledi. İlçenin değişik bölgelerinde toplanma alanlarının oluşturulacağını belirten Arıcan, deprem konusunda önemli bilim insanlarından Elektrik Elektronik Mühendisi Cengiz Çetin ile yakın iş birliği içinde olacaklarını duyurdu.

Bu projelerle Altıeylül’ün depreme hazırlıklı bir ilçe haline gelmesi hedefleniyor. Hakan Afşin Arıcan’ın açıklamaları, seçim sürecinde vatandaşların güvenliği ve refahını ön planda tutan bir yaklaşım sergilediğini gösteriyor.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.