Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yoğun Trafik Denetimleri: 600'den Fazla Sürücüye Ceza

1-7 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen yoğun trafik denetimlerinde, yük ve yolcu taşıyan araçlara yönelik ihlaller tespit edilerek, toplamda 619.298 TL idari para cezası uygulandı ve usulsüz kullanılan 8 sürücü kartı iptal edildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2023 19:24
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 19:24
Kaynak: Pandermos 10,5
Yoğun Trafik Denetimleri: 600'den Fazla Sürücüye Ceza

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, artan yağmurlu ve sisli hava koşulları nedeniyle, 01-07 Aralık 2023 tarihleri arasında özellikle şehirlerarası yollarda yoğun bir trafik denetimi gerçekleştirdi. Yapılan bu denetimler, yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlar/sürücüler üzerinde yoğunlaştı.

Denetimler sonucunda, yük taşımacılığı yapan 3473 araç/şoför denetlenirken, trafik kural ihlali tespit edilen 302 sürücüye/araca toplamda 516.427 TL tutarında idari para cezası uygulandı. Ayrıca, yolcu taşımacılığı yapan 667 araç/şoför denetlenmiş ve trafik kural ihlali yapan 72 sürücüye/araca 102.871 TL tutarında ceza kesildi.

Denetimler sırasında ayrıca, günlük araç kullanma sürelerini ihlal etmek amacıyla başkasına ait sürücü kartlarını usulsüz olarak kullandığı tespit edilen 8 sürücü kartı daimi olarak iptal edildi.

Bu denetimler, vatandaşların trafikte can güvenliğini sağlamak ve güvenli trafik seyri için yapıldı. Emniyet Müdürlüğü, trafik güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğinin altını çiziyor.

Bu yoğun denetimler, trafik güvenliğinin sağlanması ve kural ihlallerinin azaltılması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Trafikte can ve mal güvenliği konusunda sürücülerin daha dikkatli olmaları ve kurallara uymaları gerektiği vurgulanıyor. İl Emniyet Müdürlüğü'nün bu tür denetimleri sürdürmesi, trafikteki güvenliği artırma ve olası kazaları önleme açısından kritik öneme sahip.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.