Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bandırma'da Gazi Evi Sözü Tutulmadı: Gazilere Vefasızlık

Bandırma'da 2019'da verilen ve tüm meclis üyelerinin onayladığı Gazi Evi projesi, üç yıldır hayata geçirilmedi. Yetkililerin sözlerine rağmen, gazilere yönelik yapılmayan bu hizmet, büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 17:38
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 18:01
Kaynak: Pandermos 10,5
Bandırma'da Gazi Evi Sözü Tutulmadı: Gazilere Vefasızlık

Bandırma'da Sahil Sokak'ta, spor alanının bitiminde gaziler için bir Gazi Evi yapılması kararı, 2019 yılında alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve meclis üyelerinin sözlerine, hatta mecliste alınan oy birliği kararına rağmen, proje üç yıldır hayata geçirilmedi. Bu durum, gazilere ve şehit ailelerine yönelik büyük bir vefasızlık olarak değerlendiriliyor.

Gazilerimizle yaptığımız görüşmelerde Marmara Koordinatörü İbrahim Koman'ın, "Sahilde proje olacak, sahilden boru geçecek, daha sonra düzenleme ile sizin yeriniz olacak, tüm gazi dernekleri bir arada olacak," sözleriyle başlayan süreç, maalesef gazilerin umutlarının boşa çıkmasına neden oldu. Meclis üyelerinin, "Sizler bizim baştacımızsınız, sizlere minnet borcumuz var," şeklindeki ifadeleri ise sadece lafta kaldığını ifade edildi.

Bu süreçte, Gazilerimizden gelen Tepkiler Şöyle; 'Son Kurşun' belgeselini Demlere çektirenler, şimdi de Gazi Evi'ni Balbuck'a feda ediyor gibi görünüyor. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi ve projenin hayata geçirilmemesi, gazilere ve şehit ailelerine karşı gösterilen saygısızlığın ve vefasızlığın bir göstergesidir. 

Bandırma'daki bu durum, gazilerimize ve şehit ailelerimize olan minnet ve saygının gereği olarak yapılmayan hizmetlerin, sadece boş vaatlerle sınırlı kaldığını gösteriyor. Bu vefasızlık, toplumun gazilere ve şehit ailelerine olan borcunun unutulduğunu ve sözlerin havada kaldığını kanıtlar nitelikte. Gazilere yönelik bu tutum, toplumsal hafızada derin yaralar açarak, yetkililerin sözlerine olan güveni sarsıyor.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.