Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Akın’dan Bandırma ve Körfez’de Deniz Taksi Müjdesi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da gerçekleştirdiği Halk Günü Buluşması öncesinde, Bandırma ve Körfez’de deniz taksi hizmetinin başlayacağını müjdeledi.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2024 16:56
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2024 16:56
Kaynak: Pandermos 10,5
Başkan Akın’dan Bandırma ve Körfez’de Deniz Taksi Müjdesi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da düzenlenen Halk Günü Buluşması öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Bandırma ve Körfez bölgesinde deniz taksi hizmetinin bu yaz itibarıyla başlayacağını duyurdu. Akın, Balıkesir genelinde yürütülen projeler hakkında da bilgi vererek, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile tam bir uyum içerisinde çalıştıklarını vurguladı.

Başkan Akın, Bandırma’nın Balıkesir’in önemli ilçelerinden biri olduğunu ve gelişim yolunda önemli adımlar attıklarını ifade etti. Bandırma’da gerçekleştirilecek projeler ve hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulunan Akın, “Balıkesir’imizin her noktasında olduğu gibi Bandırma’da da gelişme için bir yola çıktık. Yol haritamızı birlikte hazırlıyoruz. Hem onun ekibi hem de Büyükşehir’imizin ekibi tam bir mutabakat içerisinde. 1/5000’lik planlarını hazırladık, çok az kaldı. Çok yakında Paşakent Kültür Merkezi Binamızın ihalesini yapıyoruz. Ona başlıyoruz yani. Bizim için önemli bir nokta. Çamlık’taki alanla ilgili de mutabakat sağlama içerisindeyiz. Bitince hemen onu da hızlandıracağız. Cumhuriyet Meydanımız, Sevgi Yolu düzenlemesi, ulaşım planımız ve kavşaklar ihtiyacımız olan bütün planlamaları yaptık” dedi.

Akın, tüm vaatlerin arkasında olduklarını belirterek, Balıkesir’in 2050 vizyonunu ortaya koyacak Balıkesir Dönüşüm Kongresi’ne de basın mensuplarını davet etti. “Bu Türkiye’de bir ilk. Burada iki gün boyunca Balıkesir’imizin 2050 vizyonunu bütün ilçeleriyle ortaya koyacağız. Yol haritamızı, sonuç bildirgesiyle yapacaklarımızı da bilimsel temelli olarak altyapısıyla hazırlayacağız. Balıkesir, tüm ilçeleriyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Borçların arkasına sığınarak da hiçbir şekilde sözlerimizden ve hizmetlerimizden geri durmayacağız. Tüm sözlerimizin, vaatlerimizin arkasındayız. Allah’ın izniyle hepsini de teker teker yerine getireceğiz. Şunu net söyleyeyim; Bandırma, Balıkesir’den çok güzel görünüyor” şeklinde konuştu.

Deniz taksi hizmetinin müjdesini veren Akın, “Balıkesir Deniz Otobüsleri altında çalışmalar başladı. Bu yazdan itibaren bu bölgede ve Körfez’de deniz taksilerimizi göreceksiniz. Altyapısını hazırladık, özellikle Körfez tarafından; Ayvalık-Ayvacık arasında o bölgede çalışacak. Burada da sanıyorum Marmara Adası ile ilgili bir çalışma var. Bu dönem ilk hemen taksimiz geliyor. Ardından da diğerleri gelecek” diyerek deniz ulaşımı konusunda önemli bir adım attıklarını belirtti.

Akın’ın açıklamaları, Bandırma ve Körfez bölgesinde yaşayan vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı. Projelerin hayata geçirilmesiyle bölgedeki ulaşımın daha da kolaylaşacağı ve turizmin canlanacağı bekleniyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bu adımları, bölge halkının yaşam kalitesini artırmak ve şehirdeki kalkınmayı hızlandırmak için atılmış önemli adımlar olarak değerlendiriliyor. Başkan Akın ve ekibinin, belirlenen planlar doğrultusunda çalışmaları sürdüreceği ve Balıkesir’in her geçen gün daha da gelişeceği öngörülüyor.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.