Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

2023'te 420 Organize Suç Çetesi Çökertildi: İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2023'te "KAFES" operasyonları ile 420 organize suç çetesinin çökertildiğini, bu çetelerin büyük bir kısmının organize suç ve narkotik suçlarına karıştığını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2024 00:18
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2024 00:18
Kaynak: Pandermos 10,5
2023'te 420 Organize Suç Çetesi Çökertildi: İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Açıklama

İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya, 2023 yılı boyunca Türkiye genelinde organize suç örgütlerine yönelik gerçekleştirilen "KAFES" Operasyonlarının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Bakan Yerlikaya'nın verdiği bilgilere göre, 1 Ocak 2023 ile 31 Aralık 2023 tarihleri arasında, ülke genelinde büyük bir başarıyla gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda toplam 420 organize suç çetesi çökertildi. Bu çeteler arasında 11'i uluslararası, 14'ü ulusal, 56'sı bölgesel ve 339'u yerel düzeyde faaliyet gösteren gruplar yer aldı.

Ayrıca, çökertilen 420 çete içerisinde 142'si nitelikli silahlı organize suç çetesi olarak sınıflandırıldı. Bu gruplar arasında 6'sı uluslararası, 2'si ulusal, 13'ü bölgesel ve 121'i yerel çeteler bulunuyor. Organize suç örgütleri işledikleri suçlar açısından değerlendirildiğinde, 270'i organize suç, 128'i narkotik suç ve 22'si ise siber suç çetesi olarak belirlendi.

Bakan Yerlikaya, çökertilen suç örgütlerine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sınırlarının ötesindeki eşkıyayla mücadele edilirken, şehirler içindeki suç örgütlerinin de göz ardı edilmediğini vurguladı. Bakan, "Dağdaki eşkıyanın inlerine girdiğimiz gibi şehir eşkıyalarının tepesine biniyoruz, bineceğiz" ifadelerini kullanarak, operasyonları düzenleyen güvenlik güçlerini tebrik etti ve onların ülkenin huzur ve güvenliği için organize suç örgütlerinin ensesinde olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Bu başarılı operasyonlar, Türkiye'nin organize suçlarla mücadeledeki kararlılığını ve etkinliğini gösterirken, vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamaları için yapılan çalışmaların önemini bir kez daha ortaya koydu. İçişleri Bakanlığı'nın liderliğindeki güvenlik güçlerinin, suç ve suçlulara karşı mücadelesinin kesintisiz devam edeceği mesajı güçlü bir şekilde verildi.

Kaynak: Pandermos 10,5

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.